Sıkça Sorulan Sorular

 • Bebek çocuk saç kesimi ve diğer konular ile ilgili sıkça sorulan sorular

  1 YAŞ BEBEK SAÇI KESİYOR MUSUNUZ?

  0 Yaş tüm bebeklerin saç kesimleri salonumuzda güvenle yapılmaktadır, 15 yılı aşkın tecrübemiz sayesinde bir milyonun üzerinde bebek saç kesimi tecrübesine sahibiz gönül rahatlığıyla bebek saç kesimi hizmetinizi alabilirsiniz.

  BEBEK SAÇINI MAKİNE YADA MAKAS NEYLE KESİYORSUNUZ ?

  Bebek veya çocuğunuzun saç yapısı psikolojik veya fobi yada ilk karşılaşma korkusu nedeniyle özellikle bebeklerde ilk saç kesimlerini makas ile yapmaktayız, alışma süresine göre makine kullanılabilmektedir, makine titreşim verdiği için bebekler ilk olarak bir korku yaşayabiliyorlar bu nedenle makas ile hissettirmeden alışma aşamalarını makine kullanmamaya özen göstermekteyiz. alıştıktan sonra istenilirse makine ile saç kesimi de yapmaktayız.

  BEBEĞİMİN İLK SAÇINI SIFIRA KESTİRMEM GEREKİR Mİ ?

  Bebeklerde ilk saçlar genelde yumuşak ince telli olabiliyor hatta sadece tepe kısmında bir tutam saç olabiliyor, bebek ve çocukların gelişimine bağlı beslenme vitamin etkenleri de çok değişiklik gösterebiliyor, 6 ve 9 aylık bebeklerde saç uçları anne saçı olduğu için cansız ve pamuk şekeri gibi olabiliyor bu kısımları keserek saçın tekrar hacim kazanması sağlanır, saçı komple kökünden kazımak kısmen fayda sağlasa bile derideki saç olmayan yerlerden saç çıkmasına sebep olmaz.

  KIZ BEBEK VE ÇOCUK SAÇI KESİYOR MUSUNUZ ?

  Evet kız bebek veya kız çocuk saç kesimleri salonumuzda yapılmaktadır.

  BEBEK VE ÇOCUKLARDA MODEL KESİM YAPIYOR MUSUNUZ ?

  Bebek ve çocuklarda saçın yapısı istenilen modele uygun olması durumunda, çocuğunuzun saç kesimine (fobi gibi durumlar) aşırı tepki göstermemesi durumunda istenilen her modelli kesim salonumuzda yapılmaktadır.

  ÇOCUĞUMUN SAÇI KIVIRCIK KESİLİNCE DÜZLEŞİR Mİ ?

  Kıvırcık saç yapıları genelde ailede genetik bir durum varsa saç kesimde düz bir saç gibi görünebilir fakat uzayınca tekrar kıvırcık bir hal alır, yanı sıra bir çok bebek saçı ailede kıvırcık saç yapısı olmasa da kıvırcık lüle şekline gelir bunun sebebi bebek saçı çok ince ve pamuk şekeri kıvamında olduğu için hızlı bir şekilde karışır kendi ekseninde kıvrılır, 1.yaşlarda ve sonrasında kendi öz yapısına döner.

  KIVIRCIK SAÇA MODEL VERİLEBİLİR Mİ ?

  Kıvırcık saç belirli kısalıkta kesilerek örneğin kısa amerikan izli, izsiz modelleştirilebilir veya uzun bir kıvırcık saç düzeltme kesimleri yapılarak biçim sağlanır.

  KIZ SAÇ KESİMİNDE PERÇEMİN ZARARI VEYA FAYDASI NELERDİR ?

  Kız çocuklarında perçem kesimi şık ve görünüm olarak sevimlilik katabilir fakat kaş üzerinde biten uzunluk boyu sık bir şekilde uzadığı için gözlerini kapatması çocuğunuzun rahatsızlık duymasına sebep olacaktır, saçı toplamak istediğinizde ve alın kısmını sürekli kapatacağı için terleme ve tüylenme yapabilir buda çok kullanışlı olamayabiliyor. çok kısa ve sık kesim yapılan bir saç için perçem kullanışlı olacaktır.

  ÇOCUĞUMA BİTKİSEL ŞEKİLLENDİRİCİ KULLANIYORUM ZARAR VERİR Mİ ?

  Bitkisel şekillendiriciler çocuk için üretilmiş ise bir zararı olmayacaktır izinli üretimler kontrollerden geçerek satışa sunulmakta, fakat yetişkin için olan ürünler bitkisel bile olsa uygun olmayabilir bitkisel bir çok ürünlerde kök asitleri kullanılabiliyor buda dozajı yetişkinlere göre üretildiği için bebek ve çocuklara zarar verme ihtimali olabilir bu konu için doktorunuza danışınız.

  ÇOCUĞUMUN SAÇ KESİM FOBİSİ VAR NE ZAMAN DÜZELİR ?

  Çocukların genelde ilk saç kesiminde yetişkin kuaför ortamından korkabiliyorlar ve daha sonrasında çocuk kuaförüne gitseler de artık bir fobi ye dönüştüyse yine korkmaya devam edebilirler. neler yapılabilir çocuk saç kesim videoları izletilebilir, oyuncaklar ile bir berberci oyunu oynayıp kuaför öncesi motife edilebilir, çocuk kuaföründe saç kesimi yapılan diğer çocuklar izletilebilir, kısmende olsa bu durumlar kesin çözüm olmayabiliyor, 3,5 yaşa kadar devam edebilir 4 yaşında artık ikna olma ve algısı daha kuvvetli olduğu için yavaş yavaş bu saç kesim fobisinden kurtulur. Saç kesim fobisi olan çocuklarınızı ağlasa da saç kesim sürelerini ağlıyor diye uzun aralıklarda kestirmeyiniz unutup tekrarlayan bir korku oluşmaması için daha kısa aralıklarda tekrarlayın her seferinde kapıdan dönseniz dahi pes etmeyin hiç beklemediğiniz bir anda itiraz etmeyip saçının kesilmesine izin verebiliyorlar. çok karşılaştığımız bir durumdur.

  HİJYEN KONUSUNDA NELER YAPIYORSUNUZ ?

  Çocuk kuaför salonumuzda kullanılan saç kesim ekipmanları sadece bebek ve çocuklara kullanılmaktadır. Kullanılan makas tarak vb. ekipmanlarımız Isı Sterilizatör cihazında bekletilmektedir, çocuklara saç kesim esnasında üzerilerine takılan önlükler tek safer kullanılıp yıkama için sepete gönderilir ve her saç kesiminde tek kullanımlık örtüler kullanılmaktadır.

  Not: Saç hastalıkları bulaşıcı alerjik deri hastalıkları, saç biti vb. durumdaki saç kesimleri kesinlikle iyileşmeden kabul edilmemektedir. Bize ulaşılan yol veya ayrılan süre ne kadar fazla dahi olsa kesinlikle saç kesim hizmeti verilmemektedir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  BEBEĞİMİN SAÇINDA KONAK VAR NASIL GEÇER ?

  Bebeklerde genelde doğum sonrası 3 ay gibi bir süre oluşan saçlı derideki yağ tabakası diğer adıyla konaklar geçmesi beklenir fakat 1 yaşına kadarda devam eden konak oluşabiliyor bu bebeğinize zarar veren bir durum değildir, fakat uzun soluklu devam eden bir konak ve kulak etrafında veya kaş kısımlarında yayılmış ise bir doktor desteği almanızı gerekebilir, genelde kuruma yaparak kendiliğinden dökülen yağ tabakası daha kolay saçlı deriden arındırmak için zeytin yağı kullananlarda var bu yöntemle kuru yağ tabakasını bebeğinizi incitmeden saçlı derisinden arındırabilirsiniz.

  ÇOCUK SAÇ KESİM SÜRESİ NE KADAR SÜRÜYOR ?

  Hizmet için ayrılan randevu süresi toplam 30 dakikadır, bu süre içerisinde duran çocuklar için saçın yapısı modeline göre 20 ile 25 dakikayı bulabiliyor, bebeklerde bu süre daha kısa sürebiliyor. Kız çocuklarında uzun ve karışık saça sahipse saç açma ve toplama kesim ve tekrar kurutma işlemi 30 ile 35 dakikayı bulabilmektedir.

  NEDEN RANDEVU ALMALIYIZ ?

  Randevulu çalışma sistemimiz tamamen müşteriye olan özel bir zaman dilimi ayırmak amacındadır, randevu sistemi olmadığı zaman aynı saatlerde birden fazla çocuğun aynı ortamda olması saçı kesilen diğer bebek veya çocukların dikkatini dağıtmasına ve diğer sıra bekleyen çocukların sıkılmasına sebep olmaktadır, bu durumu değerli müşterilerimizin yaşamaması için randevulu sistemde çalışmaktayız. randevu alarak randevu saati öncesi veya sonrası işlerinizi daha kolay bir şekilde planlamanıza olanak sağlar. Randevu aralıkları 30 dakikada bir verilmektedir randevunuzun sarkması veya size ayrılan sürenin dolması durumunda diğer randevuların doluluk oranına göre o gün için hizmet verilememektedir. randevunuza geç kalma veya saat değişikliği gibi durumlarda her iki taraf için aksaklık yaşanmasın diye 2 saat öncesinden bildirmeniz sayesinde sizlere daha iyi yardımcı olmamızı sağlayacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

  EVDE SAÇ KESİM HİZMETİ NASIL OLUYOR ?

  Zaman sorunu yaşayan veya salonumuza uzak konumda olan müşterilerimiz için yaptığımız bir çalışma olan evlere servis evde saç kesimi bir hafta öncesinden randevu alarak hizmetimizi kullanabilirsiniz. Eve servis hizmeti salon hizmetine göre ücreti daha farklıdır nedeni ise İstanbul içi trafik de geçirilen zaman evde saç kesim süresi ve ekipman taşıma araç tahsisi benzeri çalışmalardan dolayı, ücret değişiklik gösterebilir. Randevu talebi esnasında bilgileriniz ve oluşturulan zaman dilimi sonrası size söylenen ücret kesinleşmiş ücrettir, evde hizmet sonrası ücret değişikliği yapılmamaktadır.

  ÇOCUĞUM ÇOK AĞLIYOR SAÇINI KESTİREBİLİR MİYİM ?

  Bir çok çocuk veya bebekler saç kesimi esnasında ağlayabiliyorlar, ağlayan bebek ve çocuk saç kesimini ebeveyn onayı durumunda gerçekleştiriyoruz, fakat bebek yada çocuk bizim kontrolümüz dışında aşırı tepki veriyorsa veya sağlık kayıplarına neden olacak derecede bir duruma girebilecek gibi olursa veya olabilecek potansiyelde ise saç kesim hizmeti sonlandırılır, başka bir zaman tekrar denemeniz gerekebilir. Fobiye dönüşmüş bir çocuk saç kesimi çocuk kuaföründe hizmet alırsa bu durum düzelir düşüncesi olumsuz olabilir, konu saçına dokunmak kesim yapmak olduğu için ne tür bir işlemin olacağını çocuğunuz anlayacaktır, bu durum çocuktan çocuğa değişiklik gösterebilir.

  BEBEĞİMİN SAÇ RENGİ İLERİDE DEĞİŞİR Mİ ?

  Bebeklerin saç rengi, ten rengi hatta göz rengi bile değişebilmektedir. Saç rengi en erken değişen kısımdır, ten ve göz rengi genelde 3 yaşa kadar sürebilir aile genetiğinde olan bu özellikler kalıcı olabilir. bu bilgi kişi genetik ve yaşam koşullarına göre değişiklik gösterir.